3 Boyutlu Baskı

Bilgisayarda hazırlanan üç boyutlu CAD çizimlerinden direk olarak elle tutulur fiziksel modeller elde etmemizi sağlayan imalat teknolojisidir. Hızlı prototipleme cihazları vasıtasıyla bilgisayarda çizimi yapılmış her türlü ürünün birebir modelini saatler içerisinde elde etme imkânı doğmuştur. Hızlı prototipleme cihazları kendi içerisinde farklılıklar göstermekle beraber prensipleri aynıdır. Bu yöntemde fiziksel modeller tabandan başlayarak katman katman yüzeylerin üst üste eklenmesiyle oluşturulur.

3D Baskı Hizmeti

3D modelleme ve tasarım yapıyorsanız veya herhangi bir modelinizin baskısını almak istiyorsanız bize başvurun.

Modellerinizi 3 boyutlu yazıcılarda hızlı ve ucuz maliyetle basalım!

3D Baskı için ne gereklidir?

  • Herhangi bir CAD programında (Solidworks, Autocad, Thinkercad, Sketchup ve benzeri) tasarlanmış çizimden elde edeceğiniz STL dosyalarını bize iletmeniz yeterlidir.
  • STL dosyalarını info@3dpiramit.com adresine gönderebilir yada +90 533 636 25 17 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
  • Bu STL dosyaları ile fiyatlandırma yaparak ürünü 3D yazıcılarımızda basıp bitmiş prototip ve ürünü size gönderiyoruz.

3D Baskı fiyatı nasıl hesaplanır?

  • 3D modelin baskı maliyeti yazıcının kullanacağı malzeme, modelin toplam ağırlığı, tasarımın karmaşıklığı ve gerekli baskı zamanına göre değişmektedir.
  • Kullanılan malzeme türüne ve kullanılan baskı makinesine göre de fiyat aralığğı değişikik gösterebilmektedir.

Amacı:

3D prototip teknolojileri ürün geliştirme süreçlerinde yaşanan problemlere çözümler getirmektedir. Bilgisayarda çizilen tasarımların seri üretime geçmeden önce prototiplerinin hazırlanması ve bu prototiplerin çeşitli testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu süreç geleneksel yöntemlerle yapıldığında günler hatta haftalarca sürebilir. 3D prototip ile bu süreç saatler içerisinde gerçekleştirilir ve elde edilen prototip hem görsel hem de fonksiyonel açıdan test edilebilirler. Olası tasarım değişikliklerine bu prototip üzerinden karar verilerek gerekli değişiklikler süratle uygulanır.

 

Bilgisayar çizimi olan herşeyi bu yöntem ile üretebilir. Parçaların hacmi, et kalınlığı veya formu bir sınırlama oluşturmaz. Malzeme konusunda ihtiyaca göre değişik malzemelerden değişik renklerde üretim yapmak mümkündür. Esnek veya rigid, şeffaf veya mat parçalar üretebilir.